Noc na Andělíčku – cyklus koncertů s nádechem více

  • 19:00
  • Kaple Anděla strážného, Sušice
  • 731625990

Prožijte kouzelnou „Noc na Andělíčku“

V rámci sušické pouti se minulý rok poprvé konala akce zvaná „Noc na Andělíčku“. Záměrem pořadatele bylo zpřístupnit toto nádherné místo v nezvyklou dobu. Měla velký ohlas, a proto nejspíš kulturní komise města vybrala a finančně podpořila tento projekt i letos, kdy má rozšířenou podobu. Noc na Andělíčku mohou návštěvníci prožít v tomhle létě osmkrát, a to tři první pátky v červenci, všechny pátky v srpnu a v pátek o sušické pouti, a to vždy od 19 hod.
Program bude velmi rozmanitý. V pátek 3/7 Sušici navštíví kapela T´N´T z Prahy, která je známá svými aranžmá spirituálů a gospelových songů. Další pátek, 10/7 se rozezní španělské tóny kytar skupiny Los Gitanos Rubios, která přinese do Sušice flamengo. Milovníci klasické hudby s četbou z knihy Píseň písní si v pátek 17/7 jistě vychutnají smyčcové Pellant Trio. Až z Paříže dorazí Gregoriánská schola, která povznese duše přítomných blíže k Bohu a povede nás v modlitbě v pátek 7/8. Skladatel a písničkář z Valašských Klobúk Filip Mana navštíví naše město o týden později, v pátek 14/8, aby strávil „Noc na Andělíčku“. Dva následující pátky za sebou, tj. 21/8 a 28/8 zazní na Andělíčku zpěv chval z úst resp. sboru KOS Lomnice a Křesťanské sbory Vimperk. Doporučené vstupné je 50 Kč.
Pro velký úspěch jsme si přáli, aby na sušické pouti v pátek opět zazněl krásný hlas Evy Henychové, která se doprovází na kytaře. Od 21 hod. převezme mikrofony pražská kapela Citová záležitost a rozjede srdce rozžíhající chvály. Uslyšíte i pravdivé příběhy lidí, jejichž životy byly radikálně změněny.
Cyklus s názvem Noc na Andělíčku pořádáme nejen pro radost těla a ucha, ale také pro radost duše a proto je to noc s nádechem více“ říká známý šumavský kněz P. Tomas van Zavrel a dodává: „Přál bych si, aby ti, kdo hledají odpovědi na svízelné otázky svých životů, našli útěchu. Setkávám se ve své službě často s lidmi, kteří mají zájem o Boha, ale nejsou schopni přijmout Církev jako rodinu. Zvu všechny lidi, ale zejména tyto hledající duše. Neříkám, že znám všechny odpovědi, ale někdy stačí malé světlo naděje, aby na své cestě dokázali pokračovat dál.“
Po celou dobu pátečních programů bude možné si zapálit svíčku, svěřit své bolesti a strasti P. Tomasovi příp. dalším přímluvcům, které se za vás budou modlit. Můžete také přijít a poradit se o něčem, co máte na srdci; naleznete tu naslouchající ucho a otevřenou náruč pro to, co Vás tíží. Zároveň je příležitost přistoupit k duchovnímu rozhovoru nebo ke zpovědi. Duchovní podporu zajišťuje římskokatolická farnost Sušice a členové sušického sboru Církev Bratrské. Nenechte si tyto večery ujít a přijďte se kulturně a duchovně nabít na tomto nádherném místě. Slibuji Vám, že nebudete zklamáni.

Autor: Helena Pekárková